»Nihče ne more narediti za majhne otroke kar naredijo dedki in babice. Stari starši na življenja vnukov posujejo čarobni prah.« (Alex Haley)

Otroci in vzgojiteljice iz oddelka Metulji smo na obisk v vrtec povabili babice in dedke.

Stari starši so se vabilu odzvali v velikem številu. Skupaj smo se najprej malce razgibali in zaigrali ljudsko gibalno igro »Gnilo jajce«.

Nato so naši sončki navijali za svoje babice in dedke, ki so se preizkusili v igri »Plesni stoli«.

Skupaj smo še prisluhnili pravljici, katero nam je pripovedovala ena od babic in pesmi, ki ste nam jo prisrčno zapela dedek in vnuček.

Ob koncu smo se skupaj posladkali in poklepetali; naši malčki pa so uživali v toplih objemih najdražjih.

»Stari starši so čudovita mešanica smeha, skrbnih idej, čudovitih zgodb in ljubezni.«

Zato, trikrat hura za naše, vaše babice in dedke!

Zapisala: Andrea Milčinović Skalska