»Koliko časa še?«, »Samo še enkrat gremo spat doma? Juhuhu!«… Takšna vprašanja so nam vsakodnevno zastavljali otroci skupine Metulji v pričakovaju Čarobne noči.

Končno je prišel petek, 10.11.2023, ko so se ob 18. uri otroci vrnili nazaj v vrtec in se za eno noč poslovili od svojih staršev. Zbrali smo se v vrtčevski telovadnici in prav lepo zaplesali ob disco krogli. Nato smo se polni navdušenja odpravili iskati skriti zaklad. Po slastni večerji pa se kot pravi športniki odpravili še na kratek, nočni pohod z lučkami.

Nato smo se počasi umirili, se preoblekli v pižame, ter se odpravili v “spalnico”. Ogledali smo si risanko ob kateri smo se posladkali s kokicami, se “pocrkljali”, objeli, si zaželeli lahko noč ter zaspali.

Noč je minila mirno in hitro, tako da so otroci zjutraj vstali dobre volje in veseli. Tudi za naju je bila to zelo prijetna izkušnja. Največje potrdilo sva dobili zjutraj, ko so otroci vstali in takoj vprašali: ”Andrea, Kaja kdaj bomo ponovno prespali v vrtcu?. ”

Zapisala: Andrea M. Skalska