Danes je bil pri Račkah prav poseben dan! Ob Svetovnem dnevu spanja smo v vrtec prišli kar v pižamah, kar je med otroki povzročilo pravo navdušenje – kdaj pa lahko prideš v vrtec oblečen tako udobno?
Skozi dan smo se pogovarjali o tem, zakaj je spanje pomembno in kaj se zgodi, če smo preveč utrujeni. Ogledali smo si slike zaspancev in spočitih otrok, nato pa smo ponosno predstavili svoje pižame – ene so bile pisane, druge mehke, tretje s prav posebnimi junaki!
Ob spremljavi glasbe smo se igrali gibalno igro “Speči in budni”
Preostanek dneva smo preživeli ob igri s svojimi najljubšimi igračami, ki smo jih prinesli od doma, za čisto pravi zaključek pa smo si privoščili še kino na “veliki televiziji” (projektor je poskrbel za pravo filmsko vzdušje).
Otroci so ta poseben dan zaključili z nasmehi na obrazih in veseli zaspali.
Tako smo skupaj obeležili pomembno sporočilo Svetovne zveze za spanje in NIJZ: spanje je eden izmed temeljev zdravja!
“Sladke sanje vsem – in naj bo vsak dan vsaj malo tako čaroben kot današnji!”
Zapisala: Ajna Toljić