TEDEN OTROKA, ki je letos potekal pod sloganom »ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI« so otroci in vzgojiteljice Vrtca Otočec obeležili s pestrim dogajanjem in se tekom le tega povprašali o nemalo »zakajih« in poiskali mnogo »zatojev«.

V torek, 3.10. jih je obiskala zobozdravnica, s prav posebnim pomočnikom – ostrozobim krokodilom! Skupaj sta otroke poučila o pomenu dobre zobne higiene; da bodo zobki čisti in zdravi, pa so obnovili tudi znanje o pravilnem ščetkanju zob.
V sredo sta na obisk prišla kar dva policista. Pripeljala sta se s pravim policijskim vozilom, katerega so si otroci pobliže ogledali, predstavila pa sta jim tudi ostale pripomočke, ki jih pri delu uporabljata. Prav tako so se otroci starejših skupin skupaj s policistoma odpravili na sprehod, kjer so obnovili znanje o pravilnem prečkanju ceste in odgovorni hoji v prometu.
Otroci vseh treh skupin so imeli v tednu otroka tudi pravljično urico s knjižničarko Polono. Najmlajše je gospa knjižničarka s svojo pomočnico Miško obiskala v igralnici, starejši dve skupini pa sta se odpravili kar nekaj nadstropij višje v šolsko knjižnico. Knjižničarka Polona in Miška sta nam s pomočjo kamišibaja uprizorili pravljico, Miška pa je za otroke prinesla tudi jabolka, s katerimi so se skupaj posladkali. Skupaj smo se imeli tako lepo, da smo se s knjižničarko in Miško že dogovorili za ponoven obisk in ogled nove pravljice! Se že veselimo…
Za konec pestrega tedna, polnega zanimivega dogajanja so v petek poskrbeli še gasilci. Takoj po zajtrku, so jih v gasilskem domu Otočec obiskali najstarejši otroci skupine Metulji. Ogledali so si gasilski dom, vso opremo gasilcev, na bližnjem igrišču pa so si natančno ogledali tudi dve gasilski vozili. Nato so se otroci za trenutek spremenili v gasilce in pogasili pravi požar, ki je zajel majhno hiško. Pri gašenju so bili zelo uspešni. Otroke ostalih dveh skupin pa so Otoški gasilci obiskali pred vrtcem. To pa še ni bilo vse! Med igro je otroke zmotil gasilni alarm in hitro so se nanj odzvali, saj je šlo za požarno vajo! Uspešno so se vsi vrtčevski otroci evakuirali iz vrtca na zbirno mesto in opazovali reševanje ponesrečenca in uprizoritev pravilnega gašenja požara.
Nekaj utrinkov pestrega dogajanja si lahko ogledate v galeriji 😊

Zapisala: Kaja Turk